تبلیغات
یادداشتهای علی سالخورده حقیقی - تلویزیون دیجیتالی در انتظار تولیدکننده داخلی است
 
یادداشتهای علی سالخورده حقیقی
We Provide Solutions for The Future Developement.
درباره وبلاگ


دریافت لوح تقدیر از سازمان ملل به عنوان مشاور فناوری اطلاعات سازمان در انتخابات برون مرزی سال 2004.

مدیر وبلاگ : علی سالخورده
نویسندگان
نظرسنجی
از کدامیک از آنتی ویروس های زیر استفاده میکنید و راضی هستید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سرویس خبر- نگرانی ها از آغاز انحصاری جدید در بازار 120 هزار میلیارد تومانی گیرنده های تلویزیون دیجیتالی به تدریج بالا می گیرد.

گذشت بیش از شش ماه از آغاز پخش آزمایشی برنامه‌های صدا و سیما در بخش‌ اعظمی از پایتخت به شکل دیجیتالی با استفاده از فناوری DVBT حکایت از گشایش بازاری جدید در زمینه گیرنده‌های دیجیتالی دارد که حضور چند مدعی سنتی بازاری فناوری در آن، در کنار حضور مستقیم صدا و سیما و رشد سریعش همگی به آن حساسیتی دو چندان بخشیده است.
وقتی مادیران وارد می‌شود

توسعه همراه با تاخیر و البته کمی عجیب تلویزیون دیجیتالی در ایران در حالی رخ می‌دهد که بخش گیرنده‌های این سرویس نیز خالی از ابهام نیست. در آذر ماه سال گذشته فضای خبری ایران مشحون از اخباری شد که حکایت از ورود صنایع ماشین‌های اداری ایران یا همان مادیران به این عرصه داشت؛ غولی که همواره شامه تیزی برای کسب درآمد از بخش‌های بکر بازار فناوری ایران داشته است.

مسعود امیری- مدیرعامل جوان این شرکت- که جانشین پدر افسانه‌ای خود شده‌ است برای اولین بار در جلسه خبری الکامپ پانزدهم به تولید SET-TOP BOX توسط مادیران اشاره كرد و گفت: با توجه به این‌كه تلویزیون‌های داخل کشور آنالوگ هستند و در آینده‌ای نزدیک تمام کشور توسط صدا و سیما تحت پوشش پخش برنامه‌ها به طور دیجیتال با کیفیت مطلوب قرار می‌گیرد، مادیران از ماه آینده به تولید SET-TOP BOX با نام DVBT و برند X.VISION می‌پردازد. این دستگاه سیگنال‌های فشرده و یا کد شده دیجیتالی فرستاده شده از صدا وسیما را پس از دریافت و کد گشایی، به سیگنال‌های آنالوگ قابل نمایش روی صفحه تلویزیون تبدیل می‌کند. کیفیت دیجیتال از آنالوگ بیشتر است و هزینه آن کم‌تر می‌شود. البته امیری در همان جلسه تلویحا توضیح داد که اصل جریان دخالت صدا و سیما در اجباری کردن تایید دستگاه‌ها توسط یکی از سازمان‌های مطبوعش از کجا سرچشمه می‌گیرد و گفت: اگر تاییدیه صدا و سیما روی این دستگاه نباشد ودستگاه به طور قاچاق وارد کشور شود با تغیر فرکانس دیگر کارآیی نخواهد داشت و این موضوع از خرید كالای قاچاق جلوگیری می‌كند. البته در 6ماه آینده تلویزیون‌های تولیدی مادیران نیز دارای این برد تبدیل دیجیتال به آنالوگ خواهند شد. کل جریان بسیاری از فعالان قدیمی بازار فناوری ایران را به یاد انحصار نسبی مادیران در دهه پیش روی بازار مانیتور ایران انداخت که البته همین 5 سال پیش ناکارآمدی خود را در جریانی مشابه و روی تولید موبایل توسط صنایع ماشین‌های اداری ایران نیز نشان داد.

دو هفته بعد از همان جلسه مطبوعاتی مادیران خبر تولید قریب الوقوع اولین DVBT را روی سایت رسمی خودش قرار داد و انتشار این اخبار در حالی صورت می‌گرفت که مصاحبه مسعود امیری در 22آذر ماه با باشگاه خبرنگاران جوان (YJC) که اتفاقا از تلویزیون هم پخش شد نشان داد مادیران تضمین‌های لازم را از صدا و سیما گرفته است.

او در این مصاحبه به صراحت گفت: با توجه به این‌كه در آینده‌ای نزدیک تمام کشور توسط صدا و سیما تحت پوشش پخش برنامه‌ها به طور دیجیتال با کیفیت مطلوب و هزینه كم قرار می‌گیرد، تولید این SET-TOP BOX به گونه‌ای است كه تاییدیه صدا و سیما را كسب می‌‌کند و دارای شناسنامه است در نتیجه اگر كالایی به صورت قاچاق وارد كشور شود با تغییر فركانس پخش برنامه‌ها، دیگر آن دستگاه كارآیی نخواهد داشت.

وقتی استاندارد لازم می‌شود

در همان آذر ماه سال 88 که احتمالا باید آن را ماه تلویزیون دیجیتالی نامید لطف‌ا... سیاهكلی - قائم ‌مقام معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما – در پاسخ به انتقاداتی که به تاخیر در زمینه DVBT می‌شد توپ را به زمین تولید‌کنندگان گیرنده‌های تلویزیون دیجیتالی انداخت و به این صورت پاسخ داد: این‌كه ما كمی با تانی كار می‌كنیم، مفهومش این نیست كه ناتوانیم؛ بلكه تكنولوژی‌ای كه انتخاب كرده‌ایم، بسیار پیشرفته و مدرن است. در دنیا رسیورهای این تكنولوژی به صورت نمونه‌ای تولید شده و به تولید انبوه نرسیده ‌است. این مقوله در عین‌ حال كه خدمات و خیرات زیادی برای مردم دارد، اما برای دریافت و انتشارش ظرافت‌های زیادی نیز باید لحاظ شود؛ بنابراین لازم است كه سطح آگاهی مردم نسبت به مقوله دیجیتال ارتقاء پیدا كند.

او ادعا کرد: سازمان صدا و سیما هم اینك در حال بررسی گیرنده‌هایی است كه قرار است به بازار عرضه شود اما برای دریافت فركانس‌ها مردم به رسیورهای مطمئنی نیاز دارند كه در این زمینه صدا و سیما با سازمان استاندارد مذاكراتی كرده و قرار شد شركتی به عنوان نماینده سازمان صدا و سیما، استاندارد رسیورها را تایید كند. گیرنده‌هایی كه مردم خریداری می‌كنند، حتما باید خوب باشند در آن صورت كیفیت تصویر بالاست و تصویر تلویزیون به هیچ وجه نویز و برفك و خرابی ندارد و تصویر را به شكل عالی می‌بینیم.

سیاهكلی حتی به این پرسش هم که چرا صدا وسیمای یک کشور باید وارد مقوله استاندارد شود هم پاسخ داد و گفت: با وجودی ‌كه وارد كردن موبایل و ریسیور جزو وظایف ما نیست اما ما با موسسه استاندارد صحبت كردیم و گفتیم، بگذارید ما مسوولیت بپذیریم و تجهیزاتی كه وارد می‌شود را تایید كنیم. در غیر این‌صورت واقعا به مردم خسارت وارد و بودجه كشور خارج می‌شود.

چندی پس از حرف‌های سیاه‌کلی، همکارش در سمت مدیر امور ارزیابی فنی و استانداردهای سازمان صدا و سیما یعنی شاهرخی هم خبر از تایید گیرنده‌های تلویزیون دیجیتال با برند TECHNO SAT، IRTECH و NETA داد و شرکت تحقیق و توسعه وسایل الکترونیک یا همان تکتا را به عنوان مسوول این جریان معرفی کرد ولی اظهارات این مقام صدا و سیما در تضاد کامل با مطالب موجود در سایت رسمی تکتا قرار دارد که فقط و فقط گیرنده‌های تلویزیونی مادیران را به عنوان تنها گیرنده مجاز معرفی کرده است؛ در سایت تکتا حتی از اعلام برند یا مدل این گیرنده‌ها هم خبری نیست و به ذکر نام مادیران اکتفا شده است!

وقتی واردات لازم می‌شود

گویا مادیران تنها غول فناوری ایران نیست که قصد دارد وارد بازار گیرنده‌های ایران شود و ظاهرا شرکت گسترش انفورماتیک که بازوی IT سازمان گسترش و نوسازی صنایع به حساب می‌آید نیز چند گام اساسی برای ورود این بازار برداشته است.

اخبار حکایت از قرارداد گسترش انفورماتیک با شرکت ترک‌تبار نتا (NETA) برای دریافت مدل NX 300S این شرکت با برند سهند دارد و به سبب فراخوان چند نهاد برای اعلام قیمت هم مراحل بررسی فنی این محصولات با برند سهند در تکتا سرعت گرفته است؛ ولی گویا پیش از ورود انبوه این محصولات گسترش انفورماتیک باید مساله برند ایرانی خود را حل کند.

هرچند تا کنون گسترش انفورماتیک هیچ اظهار نظر رسمی در این زمینه نکرده است ولی به هر حال قانون جدید التصویب ممنوعیت ورود کالاهای تولید شده در خارج با برند ایرانی بر سر راه این شرکت قرار دارد، چراکه مطابق این قانون که از سال گذشته چند قربانی هم در بازار ایران گرفت گمرک موظف است نسبت به مرجوع کردن کالاهای وارده با برند ایرانی که عینا توسط واحدهای تولیدی داخل کشور تولید می‌شود حسب نامه صادره از وزارت صنایع و معادن اقدام کند. باید منتظر اخبار بیشتر از گسترش انفورماتیک در این خصوص بود.

وقتی برند مهم نیست

ظاهرا هیچ یک از این موارد مانع از گسترش سریع بازار DVBT دست کم تا آنجا که به کاربر نهایی مربوط است نشده است به طوری‌که اغلب فروشندگان خیابان جمهوری – به عنوان بورس غیر رسمی صوتی و دیجیتالی تهران- از فروش بالای دستگاه‌های خود در این زمینه اظهار رضایت می‌کنند و معتقدند چه برندهای مورد تایید صدا و سیما و چه سایر برندهایی که هنوز تایید نشده‌اند به سبب اختلاف قابل توجه پخش دیجیتالی با پخش آنالوگ رضایت مشتریان را جلب می‌کنند.

گذری در مرکز تجاری پایتخت هم نشان می‌دهد که برندهایی مانند Provision ، Xvision و NETA فروش خوبی در بازار دارند و در شرایطی که هنوز خریداران به مساله برند در این بازار حساس نشده‌اند. برخی فروشگاه‌ها حتی ادعای این را دارند که نمایندگی انحصاری برخی محصولات را به‌دست آورند و در انتظار آن هستند که محصولاتی با کانال‌های بیشتر مشتریان بیشتری را هم ظرف چند ماه آینده جذب کنند. لیست قیمت برخی از این محصولات را می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید.

وقتی تعهد می‌کنیم

تهیه پلان فركانسی برای پخش تلویزیون دیجیتال در باندهای 230-174 مگاهرتز و ‏‏862-470 مگاهرتز به منظور استفاده بهینه از طیف فركانس و ایجاد امكانات جدید در كنار پخش ‏تلویزیون كه شامل ارسال اطلاعات و دسترسی به اینترنت از طریق ایجاد همگرایی ‏‏در سرویس‌های رادیویی است، در واقع بخشی از تعهدات بین‌المللی ایران در این زمینه به حساب می‌آید که برای اولین بار در كنفرانس منطقه‌ای ارتباطات رادیویی سال 2004 در ژنو مطرح شده ‏بود.‏ طراحی این پلان مطابق با موافقتنامه ‏ST61‎‏ برای كشورهای اروپایی و عربی و ‏موافقتنامه ‏GE89‎‏ برای كشورهای آفریقایی و ایران در حالی به تصویب 120 كشور در كل ‏منطقه اروپا، آفریقا، خاورمیانه ( و از جمله ایران) رسیده است كه تمامی كشورها موظف‌ شده‌اند سیستم‌های ‏فعلی پخش آنالوگ را در باند فركانسی ‏UHF‏ تا سال 2015 و در باند فركانسی ‏VHF‏ تا سال ‏‏2020 حذف كرده و از سیستم‌های پخش دیجیتال استفاده كنند.‏ اگرچه بسیاری از كشورها درصدد بودند تا زمان كوتاه‌تری برای اجرای ‏جایگزینی پخش آنالوگ به دیجیتال به تصویب كشورهای عضو برسد اما در نهایت پیشنهاد 10 ،‏‏15 ساله ایران برای جایگزینی مورد توافق قرار گرفت.‏

وقتی پول نداریم ولی بازار داریم

جدیدترین و مهم‌ترین اظهار نظر درباره تلویزیون دیجیتالی متعلق به میانه زمستان سال گذشته است که طی آن رییس صدا و سیما تلویحا از مشکلات اعتباری در این زمینه انتقاد کرده بود.

دی ماه عزت ا... ضرغامی اعلام کرد برای تبدیل سامانه ارسال و پخش از آنالوگ به دیجیتال به هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است و این مقدار بودجه در صورتی مکفی است که زمان‌بندی اعطای آن 3 تا 4 سال آینده انجام شود، در غیر این صورت رقم به مراتب افزایش می‌یابد. به گفته وی برنامه تبدیل سامانه‌های ارسال و پخش از آنالوگ به دیجیتال از 5 سال گذشته آغاز اما زمان‌بندی اعتبار آن انجام نشده است. این درحالی است که تا سال 2014 همه سامانه‌های ارسال و پخش به دیجیتال تبدیل خواهد شد و اگر ما خود را تجهیز نکنیم برای ارتباطات جهانی با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

سیگنال رسانی دیجیتال زمینی ابتدا به‌طور آزمایشی در تاریخ 8/8/ 1388 با پخش 8 برنامه تلویزیونی از ایستگاه جماران با یک فرستنده 5/2 کیلو واتی روی کانال 37 باند UHF آغاز شد. قدرت این فرستنده از لحاظ پوششی معادل یک فرستنده Kw10 آنالوگ بود ولی هم اکنون در مرحله اول این فناوری، 12 شبکه تلویزیونی شامل 8 شبکه ملی و تهران و شبکه های مستند، برون مرزی، الکوثر و پرس تی‌وی از این طریق در شهر تهران در حال پخش برنامه است.

به گفته رییس رسانه ملی در صورت همکاری استانداری‌ها و تامین منابع و اعتبارات مورد نیاز حداقل به میزان یک تا دو میلیارد تومان آماده راه‌اندازی تلویزیون دیجیتال در همه استان‌های کشور هستیم.

وقتی کنسرسیوم تشکیل می شود

شاید جدیدا محرک شرکت‌های جدید برای حضور در بازار کم و بیش انحصاری گیرنده‌های DVBT‌ کنسرسیومی باشد که وزارت صنایع اعلام کرده است تصمیم دارد در این زمینه تشکیل دهد و حکایت از توجه این بخش از بدنه دولت به بازاری دارد که می رود تا وسعتی به تعداد خانواده‌های ایرانی داشته باشد.

فراخوان وزارت صنایع

در فراخوان وزارت صنایع ومعادن برای تشكیل كنسرسیوم تولیدكنندگان گیرنده‌های دیجیتال در بهمن 88 با هدف تولید 20 میلیون دستگاه گیرنده دیجیتال، ظرف مدت 5 سال در داخل كشور منتشر شد و در توضیح آن محمود لیایی، گفت: تولید داخلی این محصول بازار 120 هزار میلیارد تومانی آن را در اختیار كشور خودمان قرار می‌دهد. هركدام از شركت‌های تولیدی كه دراین حوزه فعالیت دارند و خواهان حضور دراین كنسرسیوم هستند می‌توانند ظرف مدت 2 هفته و با در دست داشتن مدارك لازم به دفتر صنایع برق، الكترونیك و فناوری اطلاعات وزارت صنایع و معادن مراجعه كنند.

هنوز وزارت صنایع هیچ جزییاتی از نتایج فراخوانش را منتشر نکرده است هرچند انتظار می رود مادیران و گسترش انفورماتیک جزو اعضای قطعی آن باشند. لیایی به عنوان مدیركل صنایع برق، الكترونیك و فناوری اطلاعات وزارت صنایع و معادن در توضیح نحوه انتخاب، گفته است: پس از جمع‌بندی امتیازات و توانایی‌های این شركت‌ها كه توسط كارگروهی متشكل از نمایندگان سازمان صدا وسیما و وزارت صنایع و معادن برگزار می‌شود براساس نیاز كشور وطی یك برنامه زمان‌بندی شده، چند شركت برتر انتخاب و نسبت به تشكیل این كنسرسیوم اقدام خواهد شد.پس از گذشت یک سال از شکایت همراه اول

عصر ارتباط تبرئه شد

سرویس خبر- هیات منصفه دادگاه مطبوعات به دنبال شکایت همراه اول از عصرارتباط، این هفته نامه را مجرم ندانست.

به گزارش عصر ارتباط، شرکت ارتباطات سیار ایران به‌دلیل چاپ مطلبی با عنوان "چشم آبی‌ها دل ارتباطات سیار را ربودند" در صفحه3 شماره 307 هفته‌نامه عصرارتباط، به رغم انتشار توضیحات و تکذیبیه، از عصرارتباط شکایت کرده بود که پس از گذشت حدود یک سال از زمان انتشار مطلب هفته‌نامه عصر ارتباط با رای اکثریت هیات منصفه مجرم شناخته نشد.

گرچه هیچ احضاریه‌ای برای حضور و ارایه دفاعیات در آخرین جلسه دادگاه بررسی پرونده شکایت همراه‌اول از عصرارتباط به دفتر این نشریه نرسیده بود اما در نهایت هیات منصفه دادگاه مطبوعات روز 22 فروردین ماه بدون حضور مهدی بگلری- مدیر مسوول- به بررسی و جمع بندی این پرونده پرداخت و با اکثریت آرا عصرارتباط را مجرم ندانست.

نماینده حقوقی شرکت ارتباطات سیار ایران که از سوی شاکی در آخرین جلسه دادگاه حضور یافته بود، گفت: نشریه عصرارتباط در شماره 307 خود، مطلبی مبنی بر انعقاد قراردادی بالغ بر پنج و نیم میلیون دلار میان شرکت ارتباطات سیار و شرکت اریکسون منتشر کرد و نوشت که شرکت ارتباطات سیار بدون مناقصه با شرکت اریکسون قرارداد بسته است.

او با بیان این‌که این مطالب نشریه عصرارتباط خلاف واقع است، افزود: قرارداد منعقد شده با شرکت اریکسون نبود بلکه این قرارداد با شرکت ایرانی خدمات و سیستم اریکسون منعقد شده بود.

او همچنین گفت: عصرارتباط به شرکت ارتباطات سیار اتهام زده بود که این شرکت بدون مناقصه با شرکت اریکسون قرارداد منعقد کرده در حالی‌که قرارداد نه تنها با شرکت اریکسون نبود بلکه با تشریفات مناقصه با یک شرکت ایرانی منعقد شده بود.

او با بیان این‌که این مطلب عصرارتباط خلاف واقع است، افزود: قرارداد منعقد شده با شرکت اریکسون نبود بلکه این قرارداد با شرکت ایرانی خدمات و سیستم اریکسون منعقد شده بود. متن کامل گزارش "چشم آبی‌ها دل ارتباطات سیار را ربودند" در سایت هفته‌نامه عصرارتباط به آدرس www.asreertebat.com موجود است.میهمان:باقر بحری

کافه سردبیر

www.editorialcafe.ir

پک محکمی ‌به قلیان زدم و نگاهی عاشقانه به لیوان پر از چایم که نعنا در آن دلبری می‌کرد انداختم و در رویاهایم کنار خور در حاشیه خلیج فارس به برج‌های دوبی می‌اندیشیدم که کم از برج‌های شهری در آمریکا نداشت. به‌ناگاه تلفنم زنگ زد که چه نشسته‌ای که کافه سردبیر تو را خوانده است به مهمانی. شستم خبردار شد که کار کار جاسوسان نظام صنفی است وگرنه چطور می‌شود حالا که چای و نعنا به طعم IT در دوبی می‌نوشی کافه سردبیر تو را مهمان کند! دور و برم را پاییدم و ناغافل گفتم باشد می‌آیم.

در تهران وقتی نامه کافه سردبیر را دیدم فهمیدم ای دل غافل حتما کاسه‌ای زیر نیم کاسه است چراکه دعوت شده بودم به کافه به صرف کاهو و سکنجبین به طعم دریا! قهوه‌چی می‌دانست که من خبرنگاران را دوست دارم "به سان‌چای و ته‌دیگ" و حالا که ما را دعوت کرده است به قهوه‌خانه‌شان به جای چای، کاهو می‌دهند و سکنجبین آن هم به طعم دریا!

آقا جان از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان برای تعامل هم افزا رفتم سراغ بی بی و یک جعبه نه سه جعبه شیرینی گرفتم که شاید دلبری کنم و از دلشان درآورم. چشمتان روز بد نبیند تا قبر هم فاصله‌ای نیست آنان ما را به حیاط دعوت کردند که بیا و در فضای باز IT داد سخن بده ما هم از همه جا بی‌خبر رفتیم. این دشمنان قسم خورده ما مشتی عمله فرستاده بودند خانه مجاور که با خس و خاک و سنگ ما را به کشتن بدهند که ما فهمیدیم و دستشان را رو کردیم.

بالاجبار فضای باز مصاحبتی را به کافه ترجیح دادیم و جناب مجتبی‌خان با یک مشت کاهو و سکنجبین به سراغمان آمد ولی چشمتان روز بد نبیند؛ آرش‌خان برومند به طرفة‌العینی از غفلت ما سود جست، دو دست داشت دو دست دیگر از مهرک خانم قرض گرفت و به جان کاهو سکنجبین افتاد و فش فشی راه انداخت که بیا و ببین. خدا پدر همسنگر سابقمان جناب بیگلرخان را بیامرزد که آمد و ما را از دست محاصره یک مشت خبرنگار دهان باز که مرا می‌پیچاندند در بقچه خاطراتم، نجات داد.

مخلص کلام، کافه سردبیر دل و هوش از ما برد و آشتی درگرفت. هرچند که کیا و بیای قهوه‌خانه کم شده بود ولی ما کاهو و سکنجبین خوردیم و دل دادیم.

همیشه زیر ذره بین هستید

مجتبی محمودی
Mojtaba@ictnews.ir

رییس کمیته تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران، گفت :"خرید ۷۶ درصد تجهیزات تلفن‌همراه بدون برگزاری مناقصه و مزایده و با ترک تشریفات انجام شده است. مخابرات برای خرید تجهیزات به مصوبه دولت نیاز داشت. اما توجهی به این مساله نشده و این کار بدون مصوبه انجام شده است."

نماینده حقوقی شرکت ارتباطات سیار، گفت: "عصرارتباط به شرکت ارتباطات سیار اتهام زده بود که این شرکت بدون مناقصه با شرکت اریکسون قرارداد منعقد کرده در حالی‌که قرارداد نه تنها با شرکت اریکسون نبود بلکه با تشریفات مناقصه با یک شرکت ایرانی منعقد شده بود."

به دو قطعه اظهار نظر بالا توجه کنید؛ این دو قطعه به نظر شما چه شباهت‌ها یا چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در اینجا سعی می‌کنم شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو نقل قول را برایتان بازگو کنم.

1 - هر دو این قطعات به نقل از یک نماینده مطرح شده است با این تفاوت که یکی نماینده مردم است و دیگری نماینده یک شرکت که به تازگی به جرگه خصوصی‌ها پیوسته است و پیشینه دولتی دارد.

2 - نقل قول اول به دلیل این‌که از سوی یک نماینده مجلس مطرح شده حاکی از پیگیری حقوق ملت از طریق تحقیق و تفحص از یک شرکت دولتی است که با سرمایه ملت اداره می‌شده اما نقل قول دوم درصدد محکوم کردن یک نشریه به عنوان رکن چهارم دموکراسی است. آن هم از سوی نماینده شرکتی که با پول ملت جایگاه فعلی خود رسیده است.

3 - در نقل قول اول ادعا شده که 76 درصد از خرید تجهیزات شبکه تلفن‌همراه اول بدون برگزاری مناقصه بوده است اما در نقل قول دوم تلاش شده از طریق محکوم کردن یک نشریه در محضر دادگاه ثابت شود که حتی یک قرارداد مربوط به شبکه تلفن‌همراه بدون برگزاری مناقصه منعقد نشده است.

4 - ادعای مطرح شده در نقل قول اول توسط نمایندگان مردم در حال پیگیری است گذشت زمان نشان خواهد داد که این ادعای مطرح شده ره به کجا خواهد برد اگر ادعای مطرح شده ثابت شود قاعدتا نمایندگان مجلس ترتیبات قانونی برای پیگیری حقوق ملت را انجام خواهند داد و اگر ثابت نشود اعتبار مدیر عامل افزون. اما نقل قول دوم در دادگاه مطبوعات مطرح شده حتی اگر موجب محکومیت عصرارتباط می‌شد که نشد هم اعتباری برای همراه اول به همراه نمی‌داشت پس بهتر آن بود که به جای تحت تاثیر قرار گرفتن مشاوران کار نابلد، شرایطی را فراهم آوریم که رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی پرونده قابل قبولی از عملکردمان منتشر کنند.
نوع مطلب : تالار افتخارات دولت خدمت گذار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
1389/01/28
علی سالخورده
1396/08/5 21:43
Wherefore art thou Beverley. In the reastaraunt eating food no doubt. Why does this matter so much to you?
1396/06/24 03:13
Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other sites?
I have a blog based upon on the same topics you discuss and would really like to have
you share some stories/information. I know my viewers would appreciate your work.
If you're even remotely interested, feel free to send me an e mail.
1396/05/17 11:25
If you desire to get much from this paragraph then you have to apply such strategies to your
won web site.
1396/04/31 04:45
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you?

Plz answer back as I'm looking to design my own blog and would like to find out
where u got this from. thanks
1396/04/24 07:13
I do trust all of the concepts you've presented to your post.

They are very convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too short for beginners.
May just you please extend them a little from subsequent time?

Thanks for the post.
1396/04/12 22:46
First of all I want to say superb blog! I had a quick question in which I'd like to
ask if you do not mind. I was curious to know how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.

I have had a difficult time clearing my thoughts in getting my ideas out.
I do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15
minutes tend to be lost just trying to figure out how to
begin. Any suggestions or hints? Kudos!
1396/02/14 01:49
Every weekend i used to pay a quick visit this web page, as i wish for enjoyment, since
this this website conations really fastidious funny material too.
1396/01/27 05:06
Hi there just wanted to give you a quick heads up and let you know
a few of the images aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
I've tried it in two different browsers and both show the same outcome.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر